Poslední srpnovou neděli se u nás konal historicky první turnaj ve dvouhrách. Počasí se vydařilo, a tak nic nebránilo zahájení slunečného dne plného tenisu. Sešlo se dvanáct šikovných hráčů, což slibovalo parádní tenisovou podívanou.
Struktura turnaje byla téměř totožná s turnajem ve čtyřhrách, takže se dvanáct hráčů rozdělilo do tří skupin po čtyřech, z níž postupovali nejlepší dva a hráč na třetím místě s nejlepším počtem gamů přímo do čtvrtfinále. O poslední čtvrtfinálové místo si zahráli zbývající dva hráči, kteří se umístili na třetím místě ve své skupině.
Už losování bylo velice nečekané, kdy ve skupině A byli tři největší favorité na vítězství v turnaji, čímž se z této skupiny stala tzv. „skupina smrti“.
Tomáš Krejčí předváděl po celý den parádní výkony a tím si zasloužil vítězství ve skupině A. Tímto vítězstvím v nejtěžší skupině však dostal do čtvrtfinále velice silného hráče, kterým nebyl nikdo jiný než Marek Procházka. Bylo to velice kvalitní čtvrtfinále, ale Tomáš své vítězství nad Markem ze základní skupiny nezopakoval a turnaj pro něj bohužel skončil už ve čtvrtfinále.
Prvním aktérem druhého čtvrtfinálového utkání byl Filip Gross, který otočil zápas v základní skupině proti Marku Feithovi mladšímu ze stavu 0:3 na 6:3, čímž si zajistil vítězství v základní skupině. Los byl však neúprosný a druhé čtvrtfinále doplnil nejzkušenější hráč turnaje Marek Feith starší. Filip dělal co mohl, ale na zkušeného Marka staršího to nestačilo. Do semifinále tedy postoupil po vítězství 6:4 Feith starší.
Do dalšího čtvrtfinále proti sobě nastoupili Jirka Stříbrný a domácí hráč Martin Foretník. Jednalo se o velice zajímavý zápas s velkým počtem breakballů na obou stranách. Nakonec však vyhrál skvěle hrající Jirka Stříbrný.
V posledním čtvrtfinále se utkali Vlasta Vespalec a Marek Feith mladší. Marek našel na Vlasty účinný recept a porazil o generaci staršího Vlasty 7:5. Tímto vítězstvím si Marek vybojoval postup dokonce rovnou do finále, takže byl po zápase velice příjemně překvapen. Důvodem jeho přímého postupu byl dřívější odjezd Jirky Stříbrného, který spěchal na rodinou oslavu.
V prvním semifinále, vlastně i v posledním, proti sobě nastoupili dva Markové, konkrétně Procházka a Feith starší. Mírnějším favoritem zde byl Procházka, ten však roli favorita nepotvrdil a účinný recept na zkušeného Feitha staršího nenašel. Do finále tedy postoupil, i díky velkému počtu nevynucených chyb Procházky, Marek Feith starší.
Finále nabídlo tedy souboj otce a syna, kde se proti sobě postavili jmenovci Feith mladší a starší. Tento zápas se nesl ve velice přátelském duchu a dopadl, podle očekávání, vítězstvím Feitha staršího.
Celý turnaj tedy ovládli Markové a to v pořadí Marek Feith starší, Marek Feith mladší a Marek Procházka. Za zmínku stojí jediná odvážlivkyně, která se na turnaj přihlásila, Lucie Tichá. Odehrála ve skupině kvalitní zápasy a její soupeři to proti ní rozhodně neměli jednoduché.
Tenisový turnaj v Nové Vsi proběhl bez problému a my už se těšíme na další podobnou akci.


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂