Historicky první zimní turnaj, který se konal už pod naší nafukovačkou, byl turnaj ve dvouhrách. Listopadovou sobotu s magickým datem okořenilo pár velice vyrovnaných utkání. Hráči se začali scházet už od půl deváté a vždy si vylosovali míček, na kterém jim byla přidělena jedna ze tří skupin. Už před losováním bylo cítit malé napětí, kdy se každý hráč modlil, aby nehrál v jedné skupině společně s Martinem Ciklem. Před půl devátou měli už všichni hráči vylosováno a mohlo se začít prvními zápasy. Systém turnaje byl následující: dvanáct hráčů se rozdělilo do tří skupin. Z každé skupiny postupovali první dva a třetí s nejlepšími výsledky přímo do čtvrtfinále. O poslední čtvrtfinálové místo se pak utkali zbylý hráči, kteří se ve své skupině skončili na třetím místě. Jednotlivé zápasy se hrály na jeden set s výhodami od počátečního stavu 1:1. Za stavu 5:5 následovala zkrácená hra, tzv. tiebrake.

Už zápasy ve skupinách byly velice zajímavé a přinesly pár nečekaných výsledků. První čtvrtfinálovou dvojici tvořil obávaný Martin Cikl společně s hráčem ze Slovenska Jirkou Beníčkem. Martin v základní skupině ztratil pouze jeden game a to proti Romanu Málkovi. V podobném duchu se neslo i jeho čtvrtfinálové utkání s Jirkou, kde Martin vyhrál 6:2 a zajistil si tak postup do semifinále.

Do druhého čtvrtfinále nastoupil Marek Feith starší a Filip Gross, který si o postup musel zahrát ještě předkolo s Jirkou Smejkalem, jelikož se ve skupině umístil na třetím místě a neměl ze třetích nejlepší skoré. Předkolo Filip zvládnul na výbornou a Jirku porazil 6:1. Ve čtvrtfinále však recept na zkušeného Marka Feitha staršího nenašel a utrpěl porážku 1:6.

Následující čtvrtfinále slibovalo napínavou podívanou. Postavili se proti sobě Marek Feith mladší a Tomáš Krejčí. Skutečně se jednalo o napínavý a vyhecovaný zápas plný dlouhých výměn a slovních přestřelek o to, zda byl míček ještě v kurtu, nebo už byl out. Vyrovnaný zápas šel až do tiebraku, kde se hráči přetahovali o každý míček. Ke konci zkrácené hry začaly Tomáše chytat křeče do obou lýtek zároveň, vypadalo to, že bude muset zápas předčasně ukončit, ale po krátké pauze a protažení se opět vrátil na kurt a zápas dohrál. Vítězství 7:6 nakonec vybojoval Marek.

Poslední čtvrtfinále odehrál nejmladší účastník turnaje Jan Mucha proti domácímu Aleši Grossovi. Jednalo se zase o velice zajímavé utkání, které dospělo do zkrácené hry. Aleš nedokázal využít velkého náskoku 5:1 a nakonec proti Honzovi prohrál 6:7. Honzík tak potvrdil třetí výhrou v turnaji po zkrácené hře, že má pevné nervy a jen tak ho něco nerozhází.

V semifinále nastoupil Martin Cikl proti Markovi Feithovi staršímu. Pro Martina to byla zase jasná záležitost a účast ve finále si zasloužil po vítězství 6:2.

Druhé semifinále, kde se utkal Marek Feith mladší s Janem Muchou, mohlo nabídnout zajímavější podívanou. Marek byl však proti a bez ztáty gamu se stal druhým finalistou.

O třetí místo si to tedy rozdali Marek Feith starší a Jan Mucha. Zkušenost zde vyhrála nad mládím a krásný pohár za třetí místo si domů odvezl Marek Feith starší.

Finále bylo podobně jasnou záležitostí, jako zápas o třetí místo. Martin Cikl zde nastoupil proti Markovi Feithovi mladšímu. Martin potvrdil roli mega favorita turnaje a došel v pohodě pro celkový triumf v turnaji. Na Marka tedy zbylo druhé místo.

Celý turnaj se nesl ve velice příjemné atmosféře a my už se těšíme na další. 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…