Historicky první zimní turnaj, který se konal už pod naší nafukovačkou, byl turnaj ve dvouhrách. Listopadovou sobotu s magickým datem okořenilo pár velice vyrovnaných utkání. Hráči se začali scházet už od půl deváté a vždy si vylosovali míček, na kterém jim byla přidělena jedna ze tří skupin. Už před losováním bylo cítit malé napětí, kdy se každý hráč modlil, aby nehrál v jedné skupině společně s Martinem Ciklem. Před půl devátou měli už všichni hráči vylosováno a mohlo se začít prvními zápasy. Systém turnaje byl následující: dvanáct hráčů se rozdělilo do tří skupin. Z každé skupiny postupovali první dva a třetí s nejlepšími výsledky přímo do čtvrtfinále. O poslední čtvrtfinálové místo se pak utkali zbylý hráči, kteří se ve své skupině skončili na třetím místě. Jednotlivé zápasy se hrály na jeden set s výhodami od počátečního stavu 1:1. Za stavu 5:5 následovala zkrácená hra, tzv. tiebrake.

Už zápasy ve skupinách byly velice zajímavé a přinesly pár nečekaných výsledků. První čtvrtfinálovou dvojici tvořil obávaný Martin Cikl společně s hráčem ze Slovenska Jirkou Beníčkem. Martin v základní skupině ztratil pouze jeden game a to proti Romanu Málkovi. V podobném duchu se neslo i jeho čtvrtfinálové utkání s Jirkou, kde Martin vyhrál 6:2 a zajistil si tak postup do semifinále.

Do druhého čtvrtfinále nastoupil Marek Feith starší a Filip Gross, který si o postup musel zahrát ještě předkolo s Jirkou Smejkalem, jelikož se ve skupině umístil na třetím místě a neměl ze třetích nejlepší skoré. Předkolo Filip zvládnul na výbornou a Jirku porazil 6:1. Ve čtvrtfinále však recept na zkušeného Marka Feitha staršího nenašel a utrpěl porážku 1:6.

Následující čtvrtfinále slibovalo napínavou podívanou. Postavili se proti sobě Marek Feith mladší a Tomáš Krejčí. Skutečně se jednalo o napínavý a vyhecovaný zápas plný dlouhých výměn a slovních přestřelek o to, zda byl míček ještě v kurtu, nebo už byl out. Vyrovnaný zápas šel až do tiebraku, kde se hráči přetahovali o každý míček. Ke konci zkrácené hry začaly Tomáše chytat křeče do obou lýtek zároveň, vypadalo to, že bude muset zápas předčasně ukončit, ale po krátké pauze a protažení se opět vrátil na kurt a zápas dohrál. Vítězství 7:6 nakonec vybojoval Marek.

Poslední čtvrtfinále odehrál nejmladší účastník turnaje Jan Mucha proti domácímu Aleši Grossovi. Jednalo se zase o velice zajímavé utkání, které dospělo do zkrácené hry. Aleš nedokázal využít velkého náskoku 5:1 a nakonec proti Honzovi prohrál 6:7. Honzík tak potvrdil třetí výhrou v turnaji po zkrácené hře, že má pevné nervy a jen tak ho něco nerozhází.

V semifinále nastoupil Martin Cikl proti Markovi Feithovi staršímu. Pro Martina to byla zase jasná záležitost a účast ve finále si zasloužil po vítězství 6:2.

Druhé semifinále, kde se utkal Marek Feith mladší s Janem Muchou, mohlo nabídnout zajímavější podívanou. Marek byl však proti a bez ztáty gamu se stal druhým finalistou.

O třetí místo si to tedy rozdali Marek Feith starší a Jan Mucha. Zkušenost zde vyhrála nad mládím a krásný pohár za třetí místo si domů odvezl Marek Feith starší.

Finále bylo podobně jasnou záležitostí, jako zápas o třetí místo. Martin Cikl zde nastoupil proti Markovi Feithovi mladšímu. Martin potvrdil roli mega favorita turnaje a došel v pohodě pro celkový triumf v turnaji. Na Marka tedy zbylo druhé místo.

Celý turnaj se nesl ve velice příjemné atmosféře a my už se těšíme na další. 😊


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂