Poslední listopadovou sobotu 25.11.2017 naše kurty hostily první ročník Grossvespa cupu. Jedná se o turnaj, který pořádá Vlasta Vespalec ve spolupráci s našim klubem. I přes spoustu omluvenek pár dní před turnajem se sešlo deset dvojic na velice kvalitní úrovni.

Týmy se rozdělili do dvou skupin po pěti, kde hrály všichni proti všem. Hrálo se na jeden kompletní set s tím rozdílem, že za stavu 5:5 následovala zkrácená hra, tzv. tiebreak. Už zápasy ve skupinách nabídly pěknou podívanou a spoustu vyrovnaných výsledků. Ze skupin postupovali první čtyři do čtvrtfinále, takže na jednu dvojici zbyl pomyslný černý Petr v podobě nepostoupení do čtvrtfinálových soubojů. Nepostupující ale nemuseli zouvat, protože si spolu zahráli ještě jeden zápas útěchy.

Vítězstvím ve skupině A a jistým výkonem ve čtvrtfinále si účast v prvním semifinále zasloužili Král společně s Kafkou. Jejich vyzyvateli byli Kůra s Kollnerem, kteří ve čtvrtfinále vyřadili jedny z favoritů turnaje a to konkrétně Procházky se Smejkalem. Kůra s Kollnerem si přinesli do semifinále výbornou hru ze základní skupiny a nad Králem s Kafkou zvítězili 6:3.

Druhou semifinálovou dvojici tvořil jeden z pořadatelů Vespalec s Bisem. Utkali se s zatím neporaženou dvojicí, kterou tvořil Oulehla s Pelikáném. Oulehla s Pelikánem nenechali nic náhodě, navázali na své předchozí výkony a v semifinále zvítězili 6:1.

O třetí místo proti sobě nastoupili Král s Kafkou a Vespalec s Bisem. Byl to velice vyrovnaný zápas, ale přes veškerou snahu se Vespalec s Bisem vysněného poháru nedočkali a v souboji o třetí místo podlehly Královi s Kafkem 3:6.

Ve finále se utkali Kůra s Kollnerem a Oulehla s Pelikánem. Kůra s Kollnerem předváděli skvělý tenis, ale na bezchybného Oulehly s Pelikánem to nestačilo. Ve Finále tak zvítězili Oulehla s Pelikánem 6:3.

Na třetím místě se tedy umístil Král a Kafka, na druhém Kůra s Kollnerem a vítězem prvního ročníku Grossvespa cupu se stal Oulehla s Pelikánem.

Dokáží v příštím ročníku svůj triumf obhájit, nebo se najde nějaká dvojce, která je bude schopná porazit? Na to si budeme muset počkat. My už se těšíme na další porci vyrovnaných zápasů. 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…