Poslední listopadovou sobotu 25.11.2017 naše kurty hostily první ročník Grossvespa cupu. Jedná se o turnaj, který pořádá Vlasta Vespalec ve spolupráci s našim klubem. I přes spoustu omluvenek pár dní před turnajem se sešlo deset dvojic na velice kvalitní úrovni.

Týmy se rozdělili do dvou skupin po pěti, kde hrály všichni proti všem. Hrálo se na jeden kompletní set s tím rozdílem, že za stavu 5:5 následovala zkrácená hra, tzv. tiebreak. Už zápasy ve skupinách nabídly pěknou podívanou a spoustu vyrovnaných výsledků. Ze skupin postupovali první čtyři do čtvrtfinále, takže na jednu dvojici zbyl pomyslný černý Petr v podobě nepostoupení do čtvrtfinálových soubojů. Nepostupující ale nemuseli zouvat, protože si spolu zahráli ještě jeden zápas útěchy.

Vítězstvím ve skupině A a jistým výkonem ve čtvrtfinále si účast v prvním semifinále zasloužili Král společně s Kafkou. Jejich vyzyvateli byli Kůra s Kollnerem, kteří ve čtvrtfinále vyřadili jedny z favoritů turnaje a to konkrétně Procházky se Smejkalem. Kůra s Kollnerem si přinesli do semifinále výbornou hru ze základní skupiny a nad Králem s Kafkou zvítězili 6:3.

Druhou semifinálovou dvojici tvořil jeden z pořadatelů Vespalec s Bisem. Utkali se s zatím neporaženou dvojicí, kterou tvořil Oulehla s Pelikáném. Oulehla s Pelikánem nenechali nic náhodě, navázali na své předchozí výkony a v semifinále zvítězili 6:1.

O třetí místo proti sobě nastoupili Král s Kafkou a Vespalec s Bisem. Byl to velice vyrovnaný zápas, ale přes veškerou snahu se Vespalec s Bisem vysněného poháru nedočkali a v souboji o třetí místo podlehly Královi s Kafkem 3:6.

Ve finále se utkali Kůra s Kollnerem a Oulehla s Pelikánem. Kůra s Kollnerem předváděli skvělý tenis, ale na bezchybného Oulehly s Pelikánem to nestačilo. Ve Finále tak zvítězili Oulehla s Pelikánem 6:3.

Na třetím místě se tedy umístil Král a Kafka, na druhém Kůra s Kollnerem a vítězem prvního ročníku Grossvespa cupu se stal Oulehla s Pelikánem.

Dokáží v příštím ročníku svůj triumf obhájit, nebo se najde nějaká dvojce, která je bude schopná porazit? Na to si budeme muset počkat. My už se těšíme na další porci vyrovnaných zápasů. 😊


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂