Mrazivou prosincovou sobotu 2.12.2017 se u nás konal turnaj v ženských dvouhrách.  Vůbec prvního čistě ženského turnaje se zúčastnilo dvanáct statečných hráček. Vítězky jsou pro mě všechny, jak jsem poznal v období před turnajem, kdy jsem sháněl hráčky, jejich přístup je naprosto odlišný od toho mužského. Když se hlásí na turnaj jakýkoli muž, tak ho jede samozřejmě vyhrát, kdežto u žen je tomu přesně naopak. 😊

Hrálo se klasicky ve třech skupinách, z nichž nejlepší postoupily do čtvrtfinále. Hráčky, které neměly tolik štěstí a do čtvrtfinále se nedostaly, však zouvat nemusely, čekal na ně totiž zápas o umístění i po vypadnutí ze skupiny. Každá hráčka si tedy zahrála alespoň čtyři zápasy.

První čtvrtfinálovou dvojici tvořila vítězka základní části Petra Jašová, která se stala vítězkou poměrně kuriózním způsobem, kdy si o něj házela mincí společně s Bárou Neužilovou. Bylo to totiž jediné možné řešení, protože měly obě naprosto stejný bodový zisk i skoré ve všech utkáních. Proti Petře nastoupila Bára Štěpánová. Byl to nesmírně vyrovnaný zápas s velkým množstvím dlouhých výměn. Bára servírovala na vítězství v zápase, ale tento úkol ke své nelibosti nezvládla, a tak šel zápas do zkrácené hry. V ní to opět vypadalo, že tahá za kratší konec provazu Petra. Bára zde měla dokonce pár matchballů, nakonec však prokázala v koncovce pevnější nervy vítězka základní části. První semifinalistkou se tedy stala Petra Jašová.

Ve druhém čtvrtfinále se proti sobě postavily mlaďoučká Hanka Ecksteinová a Lucka Tichá. Jednalo se o pěkný zápas, kde nakonec zvítězili zkušenosti. Lucka tedy porazila Hanku v poměru 6:3.

V dalším semifinále hrála Anička Fialová proti Aničce Jašové. První jmenovaná zde navázala na kvalitní výkony ze základní skupiny a výsledkem 6:1 si zaručila semifinále i pro sebe. Malou zajímavostí byl fakt, že se tyto hráčky utkaly i v základní skupině, kde spolu odehrály velice vyrovnané utkání, ve kterém zvítězila též Anička Fialová, ale až ve zkrácené hře.

O poslední semifinálové místo si zahrála Míša Měřínská a Bára Neužilová, která po hodu mincí skončila v základní skupině “až“ na druhém místě. Ačkoli se Míša snažila, jak mohla, na skvěle hrající Báru to nestačilo a po prohře 3:6 pro Míšu cesta turnajem skončila.

Boj o první finálové místo se odehrál mezi Luckou Tichou a Petrou Jašovou. Zase se jednalo o velice vyrovnaný zápas s velkou spoustou shod a výhod. Tento zápas velice připomínal Petřino čtvrtfinálové utkání. Holky si nedali zadarmo ani jediný míček. Spojitost s předchozím zápasem zde byla ohromná. Lucce se zápas nepodařil doservírovat, na češ se zápas překlenul do zkrácené hry. V ní měla mírnou převahu Lucka, ale ten nezbytný poslední krok v podobě proměněného matchballu se jí nepodařilo udělat. Petra opět prokázala pevnější ruku v závěru utkání a vybojovala si finálovou účast.

V druhém semifinále se utkala Anička Fialová s Bárou Neužilovou. Jeden krásný úder střídal další. Byla radost se na takový zápas koukat. Bára však prokázala své kvality a Aničku porazila.

Zápas o třetí místo byl mezi Luckou Tichou a Aničkou Fialovou. Šlo vidět, že holkám už trošku docházely v posledním zápase síly. Více sil si však pro souboj o třetí místo ponechala Anička, která si vysoutěžila krásné třetí místo.

Ve finále proti sobě nastoupily první dvě hráčky ze základní části, konkrétně se jednalo o Petru Jašovou a Báru Neužilovou. Moc sil nezbylo ani aktérkám finále. Bára však předváděla i ve finále bezchybný výkon a zvítězila.

Vítězkou turnaje se tedy stala Bára Neužilová, druhá byla Petra Jašová a třetí místo si odvezla Anička Fialová.

Byl to super turnaj s parádní atmosférou a my už se těšíme na další takový. 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…