Začátek prosince se nesl v duchu dětského tenisu. V sobotu 9.12 se na našich kurtech konal dětský turnaj. Uspořádal ho trenér z Náměště nad Oslavou Jiří Kabát, alias Jerry, za podpory Gross Tenis clubu Nová Ves. Sešli se hráči a hráčky od 10 do 14 let.

Hráči byli rozděleni do dvou skupin. Nebyly to skupiny rozděleny čistě podle pohlaví, ale spíše podle toho, jak dlouho určitý hráč, či hráčka hraje a samozřejmě podle výkonosti. Po rozdělení hráčů vznikly tedy dvě skupiny s názvem „modrá“ a „zelená“. V jednotlivých skupinách pak hrál každý s každým.

Modrá skupina byla přesně půl na půl, tvořili ji totiž tři kluci a tři holky. Zvítězila zde Sabina Sklenářová, která nenašla přemožitele ani v jednom utkání a ukončila turnaj s nádhernou bilancí pěti výher a žádné porážky. Na místě druhém skončila Sára Burešová se třemi výhrami. O místo třetí však byl boj nejvyrovnanější. Tři hráči zde měli shodně po dvou vítězstvích, tak přišlo na řadu skóre, a to měl nejlepší Denis Caska. Na čtvrtém místě byla Tereza Horníčková pouze o jeden game za Denisem. Na páté místo to vyšlo Vojtovi Šanderovi a na místo šesté Vojtovi Chadimovi, který však vyhrál jeden zápas na turnaji, což jenom dokazuje vyrovnanost této skupiny.

Zelená skupina byla téměř celá v klučičím složení, až na jednu statečnou jménem Tereza Sedláčková, která si chtěla zahrát v této silnější skupině. Této skupině dominoval David Vařílek, který nepoznal za celý turnaj ani jednou pocit porážky a zvítězil tedy v zelené skupině s bilancí pěti výher a žádné porážky. Z druhého místa se mohl těšit Sebastian Vlk, který prohrál pouze jeden zápas proti vítězi Davidovi. Krásné třetí místo si domů odvezla jediná dívka ve skupině Tereza Sedláčková, která zaznamenala tři výhry a dvě porážky. Čtvrté místo obsadil Adam Krčma se dvěma vítězstvími. Na pátém místě se umístil Adam Šírek s jednou výhrou. Šesté místo pak patřilo Jakubu Kolouchovi.

Závěrem bych chtěl dodat, že je úplně jedno, kdo se umístil na kolikátém místě. Pro mě je vítěz každý, kdo se v této moderní době zvedne od počítače a jde si zasportovat. Velké díky patří taky rodičům, kteří k tomuto krásnému sportu své ratolesti vedou a samozřejmě panu trenérovi Jerrymu, který má všechny účastníky na starosti a jde vidět, jaké pokroky pod jeho vedením dělají. Pořadatelé děkují panu Jiřímu Caskovi za podporu dětského tenisu nejen na tomto turnaji.


Related Posts

Nezařazené

Do 23.3.2020 máme zavřeno

Milí tenisoví nadšenci, vzhledem k novým opatřením vlády ze dne 15.3.2020 uzavíráme náš sportovní areál na dobu 16.3.-23.3. Děkujeme za pochopení a těšíme se ve zdraví naviděnou. 🙂🎾

Nezařazené

Náš areál zůstává nadále v provozu :)

Náš areál zůstává stále v provozu 😊 🎾 Je třeba však dbát zvýšené opatrnosti ve spojení s koronavirem. Prosíme tedy hráče, kteří mají jakékoli příznaky nemoci, jako je horečka, rýma, dušnost a kašel, aby se telefonicky omluvili a Více…