Jednoho mrazivého dne, konkrétně 20.1.2018 se na našich kurtech v Nové Vsi konal tenisový turnaj v mužských dvouhrách. Z důvodu velkého zájmu byla rozšířená kapacita z 12 účastníků na účastníků 16. Těšili jsme se tedy takto hojné účasti. Systém turnaje byl velice originální, kdy si každý účastník vylosoval dva soupeře pro základní část a na základě těchto dvou zápasů byly hráči nasazeni do pavouka. Začínalo se už osmifinálovými kláními, tudíž každý hráč postoupil do vyřazovací části. Nicméně zápasy v základní skupině měly svou důležitost, o níž by mohl vyprávět skvěle hrající Marek Feith maldší, který do osmifinále dostal jednoho z favoritů turnaje, na něhož Markovi síly nestačily. Nutno podotknout, že se hrálo na jeden celý set s tím rozdílem, že se začínalo za stavu 1:1 a nastal-li případ, kdy hráči hráli 5:5, přišla na řadu zkrácená hra (tiebreak).

I když se hrálo i osmifinále, tak klasicky budu popisovat zápasy až od čtvrtfinále, alespoň nepostoupivší budou mít větší motivaci zlepšit své výkony, aby si po dalším turnaji mohli přečíst i o svém vystoupení ve čtvrtfinále a možná i o něco dál.

První čtvrtfinálové klání nabídlo velice zajímavý střet dvou favoritů turnaje, jedním z nich byl Marek Procházka, který už si od nás nějakou tu trofej odnesl, a druhým byl ranař z Modřic Martin Mikulášek. V počátku zápasu šel marek do vedení 3:1 a zdálo se, že by mohl zápas dovést do vítězného konce. Martin však postupně začal tvrdit hru od základní čáry, což nutilo Marka více riskovat, z čehož plynuly jeho nevynucené chyby. Nakonec z tohoto zápasu vyšel jako vítěz Martin Mikulášek, porazil Marka 6:3.

Do druhého čtvrtfinále nastoupil Vlasta Vespalec proti Tomovi Hrabovském. Mírným favoritem pro toto utkání byl Vlasta, však z vedení 4:2 se mohl těšit Tomáš. V druhé polovině utkání Tomáš začal více chybovat a ztratil tak slibně rozehraný zápas v poměru 4:6. Postup do semifinále si tedy zasloužil Vlasta.

V dalším čtvrtfinále hrál Přemysl Cendelín s Tomášem Kůrou. Toto utkání bylo ozdobou turnaje. Hráči si nedarovali ani jeden míček. Nikoho tak nepřekvapilo, že tento zápas musel rozhodnout tiebreak. Ve zkrácené hře měl více štěstí Tomáš Kůra a vyřadil tak velkého kandidáta na titul Přemysla Cendelína, který k nám přijel až z vinařsky proslulých Velkých Pavlovic.

Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvořil Marek Feith starší a Ladislav Kollner. První jmenovaný našel na Ladě kvalitní recept a vybojoval si postup do semifinále v poměru 6:1.

Do prvního semifinále nastoupil Vlasa Vespalec a Martin Mikulášek. Favoritem pro tento zápas byl Martin a svou pozici potvrdil. Do zápasu nastoupil ve velkém stylu, diktoval tempo výměn a díky nízkému počtu nevynucených chyb zvítězil 6:1.

Druhé semifinále mělo překvapivě podobný průběh, jako semifinále první. Tomáš Kůra zde vyzval Marka Feitha staršího. Tomáš bohužel nedokázal navázat na skvělí výkon z čtvrtfinále. Finálovou účast si tedy zasloužil Marek Feith starší hladkým vítězstvím 6:1.

Zápas o třetí místo proběhl mezi bývalým a aktuálním krumlovským hráčem. Ten bývalý je paradoxně mladší Tomáš Kůra. Tím druhým hráčem je aktuální krumlovská jednička Vlasta Vespalec. Vlasta nenašel na svého bývalého parťáka recept a prohrál 3:6. Překrásný pohár za třetí místo si tedy domů odvezl Tomáš Kůra.

Ve finále proti sobě nastoupil Marek Feith starší a Martin Mikulášek. Cesta pavoukem pro oba dva účastníky byla poměrně bezproblémová, například Marek neztratil v průběhu vyřazovacích utkání ani jeden set. Zápas tedy sliboval velice napínavé a vyrovnané finále. Však realita byla trošku jiná. Martin diktoval tempo výměn hned od začátku turnaje a nedal Markovi příležitost na zdramatizování finálového klání. Triumf si tak zasloužil vítězstvím 6:2 Martin Mikulášek.

Na třetím místě se tedy umístil Tomáš Kůra, druhý byl Marek Feith starší, který prodloužil šňůru pódiových umístění na naších turnajích a jediným neporaženým hráčem, který si domů odvezl pohár pro vítěze, byl Martin Mikulášek.

Klasicky se jednalo o povedený turnaj s přátelskou atmosférou, za což jsme strašně rádi, a už se těšíme na další naplánované turnaje. 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…