Zasněženou sobotu 17.2.2018 se v naší bublince odehrála Grossovic losovačka. Byl to turnaj pojatý velice zajímavou formou. Jak název napovídá hráči si losovali svého spoluhráče. Tedy hráči si fyzicky svoje spoluhráče nelosovali, nýbrž pořadatel a takovým způsobem, aby byl turnaj co možná nejvyrovnanější.

Turnaj byl provázen spíše přátelskou, nežli rivalitní atmosférou. Tomuto tvrzení nahrává i fakt, že v ceně startovného nebyly obrovské poháry pro nejlepší hráče, jak bývá při našich turnajích zvykem, ale zahrnovalo čepované pivo pro každého hráče v libovolném množství.

Teď už ale k turnaji samotnému. Konkrétně k systému, který jsme pro něj zvolili. Sešlo se 7 párů, což nám umožnilo udělat nejférovější systém turnaje, kde hrál každý s každým. Hrálo se na jeden klasický set s tím rozdílem, že za stavu 40:40 přišel na řadu rozhodující míček.

Zprvu to vypadalo tak, že si vítězství domů odveze Pepa Sedláček se svým parťákem Markem. Tato dvojce procházela turnajem, jako nůž máslem. Vyhráli první čtyři zápasy poměrně suverénním způsobem a šli si pro vítězství v turnaji. Nicméně v pátém utkání narazili na Ludě Dubšíka s Pepem Řezaninou. Luďa s Pepem procházeli turnajem spíše takovým tichým způsobem. Jejich naděje na vítězství v turnaji se rapidně snížily, když ve svém třetím zápase narazili na Karla Krále s Laděm Pazourkem s nimiž utrpěli porážku 6:3. Výkon Luďka a Pepy se však zápas od zápasu lepšil a vyvrcholil v šestém, tedy jejich posledním zápase, kde porazili Pepu Sedláčka s Markem a zajistili si tak vítězství v celém turnaji. Pepa s Markem měli stejně bodů, jako Luděk s Pepem, vzájemný zápas však rozhodl ve prospěch druhých jmenovaných.

Stejně jako o první místo i o místo třetí se dělili dvojice se stejným bodovým ziskem. Jednalo se konkrétně o pana domácího Aleše, který hrál se Zdenkem Neumanem, a Karla Krále s Laděm Pazourkem. Oba týmy zaznamenaly shodně po čtyřech vítězstvích. O jejich postavení na bronzoví stupínek rozhodnul vzájemný zápas, ve kterém vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem 6:5 Aleš se Zdenem.

Na prvním místě se tedy umístil Luděk Dubšík s Pepem Řezaninem. Druhé místo patřilo Pepovi Sedláčkovi a Markovi. Třetí místo zbylo na Aleše se Zdenkem Neumanem.

Turnaj se vydařil, provázela ho velice příjemná a pohodová atmosféra. 😊


Related Posts

Nezařazené

Do 23.3.2020 máme zavřeno

Milí tenisoví nadšenci, vzhledem k novým opatřením vlády ze dne 15.3.2020 uzavíráme náš sportovní areál na dobu 16.3.-23.3. Děkujeme za pochopení a těšíme se ve zdraví naviděnou. 🙂🎾

Nezařazené

Náš areál zůstává nadále v provozu :)

Náš areál zůstává stále v provozu 😊 🎾 Je třeba však dbát zvýšené opatrnosti ve spojení s koronavirem. Prosíme tedy hráče, kteří mají jakékoli příznaky nemoci, jako je horečka, rýma, dušnost a kašel, aby se telefonicky omluvili a Více…