Zasněženou sobotu 17.2.2018 se v naší bublince odehrála Grossovic losovačka. Byl to turnaj pojatý velice zajímavou formou. Jak název napovídá hráči si losovali svého spoluhráče. Tedy hráči si fyzicky svoje spoluhráče nelosovali, nýbrž pořadatel a takovým způsobem, aby byl turnaj co možná nejvyrovnanější.

Turnaj byl provázen spíše přátelskou, nežli rivalitní atmosférou. Tomuto tvrzení nahrává i fakt, že v ceně startovného nebyly obrovské poháry pro nejlepší hráče, jak bývá při našich turnajích zvykem, ale zahrnovalo čepované pivo pro každého hráče v libovolném množství.

Teď už ale k turnaji samotnému. Konkrétně k systému, který jsme pro něj zvolili. Sešlo se 7 párů, což nám umožnilo udělat nejférovější systém turnaje, kde hrál každý s každým. Hrálo se na jeden klasický set s tím rozdílem, že za stavu 40:40 přišel na řadu rozhodující míček.

Zprvu to vypadalo tak, že si vítězství domů odveze Pepa Sedláček se svým parťákem Markem. Tato dvojce procházela turnajem, jako nůž máslem. Vyhráli první čtyři zápasy poměrně suverénním způsobem a šli si pro vítězství v turnaji. Nicméně v pátém utkání narazili na Ludě Dubšíka s Pepem Řezaninou. Luďa s Pepem procházeli turnajem spíše takovým tichým způsobem. Jejich naděje na vítězství v turnaji se rapidně snížily, když ve svém třetím zápase narazili na Karla Krále s Laděm Pazourkem s nimiž utrpěli porážku 6:3. Výkon Luďka a Pepy se však zápas od zápasu lepšil a vyvrcholil v šestém, tedy jejich posledním zápase, kde porazili Pepu Sedláčka s Markem a zajistili si tak vítězství v celém turnaji. Pepa s Markem měli stejně bodů, jako Luděk s Pepem, vzájemný zápas však rozhodl ve prospěch druhých jmenovaných.

Stejně jako o první místo i o místo třetí se dělili dvojice se stejným bodovým ziskem. Jednalo se konkrétně o pana domácího Aleše, který hrál se Zdenkem Neumanem, a Karla Krále s Laděm Pazourkem. Oba týmy zaznamenaly shodně po čtyřech vítězstvích. O jejich postavení na bronzoví stupínek rozhodnul vzájemný zápas, ve kterém vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem 6:5 Aleš se Zdenem.

Na prvním místě se tedy umístil Luděk Dubšík s Pepem Řezaninem. Druhé místo patřilo Pepovi Sedláčkovi a Markovi. Třetí místo zbylo na Aleše se Zdenkem Neumanem.

Turnaj se vydařil, provázela ho velice příjemná a pohodová atmosféra. 😊


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂