Dalším turnajem v bublince, jež se nachází pár kilometrů od Ivančic, byl turnaj ve čtyřhře. Hrálo se v sobotu 24.2.2018 a byla neuvěřitelně silná účast. Kapacita byla zaplněna více než měsíc před začátkem. Chřipkové období si však vybralo svou daň, kdy se několik dní před začátkem začaly odhlašovat páry. Nakonec tedy hrálo „pouze“ deset párů. Konkurence stále zůstala velice vysoká, ve startovní listině nebylo jediné slabé dvojice.

Týmy se rozdělily na dvě skupiny, kde hrály každý s každým. Po dokončení základní části postupovaly první čtyři dvojice z každé skupiny do osmifinále. V základní části se hrálo na jeden celý sed bez shod. V pavouku už to byl pak jeden kompletní set se vším všudy.

V prvním čtvrtfinále proti sobě nastoupili bratři Pelikánovi, kteří v základní skupině předváděli vynikající výkony, kterými si zasloužili postup z první pozice. Jejími vyzyvateli se stal tým s názvem CECA 1978, který tvořili dva naši brněnští kamarádi. CECA postoupili do čtvrtfinále „až“ ze čtvrtého místa. Jejich skupina totiž byla značně zamotaná. Páry na druhém až čtvrtém místě měly shodný počet vítězství, o jejich pořadí rozhodlo celkové skóre ze všech zápasů, což nehrálo do karet dvojici CECA 1978. Zápas to byl poměrně jednoznačný, František s Kamilem navázali na své skvělé výkony ze základní části a bez větších problému postoupili do semifinále.

Následující čtvrtfinále nabídlo souboj Libora Kunického s Alešem Grossem a Karla Krále s Jaroslavem Salajkem. Aleš původně hrát neměl. Liborův parťák se však nešťastně zranil během rozehry před prvním utkáním, Aleš ho tedy zastoupil a vytvořil s Liborem provizorní dvojici. Samotný zápas skončil 6:2 pro Krále se Salajkou. Průběh utkání byl maličko vyrovnanější, než se může z výsledku zdát. Král se Slajkem však prokázali pevnější nervy v rozhodujících výměnách a postup si zcela zasloužili.

Jedna ze dvou rodinných dvojic v turnaji, konkrétně Marek Feith mladší a Marek Feith starší, narazili ve čtvrtfinále na favority turnaje, kterými bezesporu byli Martin Mikulášek s Přemyslem Cendelínem. Jmenovci Feitho byli jednou z těch třech zmiňovaných dvojicí, jež měli po základní části stejný bodový zisk. Mikulášek s Cendelínem trošku překvapivě nevyhráli ve své základní skupině a postupovali „až“ z druhého místa. V základní části prohráli s bratry Pelikánovými. Jednalo se o velice zajímavý zápas, který musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které měli více štěstí bratři Pelikánovi. Teď ale už ke zmiňovanému čtvrtfinále. Cendelín s Mikuláškem nepřipustili překvapení a zajistili si postup do semifinále vítězstvím 6:2.

Poslední a nejvyrovnanější čtvrtfinálové utkání proběhlo mezi vítězi skupiny A Laděm Kollnerem s Tomášem Kůrou a překvapivě postupujícími až ze čtvrtého místa ze skupiny B Tomášem Krejčím a Jarou Kotačkou. Tomáš s Jarem se během tohoto zápasu už pěkně sehráli a byli pro vítěze skupiny A více než vyrovnaným soupeřem. Laďa Kollner s Tomášem Kůrou však navázali na skvělé výkony ze skupiny a zajistili si vítězstvím v tomto zápase své místo v semifinále.

Do prvního semifinálového klání nastoupilo jediné bratrské duo v turnaji, konkrétně František a Kamil Pelikánovi proti Karlovi Královi a Jaroslavu Salajkovi. Papírové předpoklady hovořily jasně ve prospěch bratrů Pelikánových. František s Kamilem předváděli celý turnaj parádní výkony a neprohráli ani jeden zápas, což ještě utvrdilo jejich pozici favorita. V tenise je ovšem každý zápas jiný a tento výrok byl v tomto utkání dokonale potvrzen. Král se Salajkem nastoupili v neuvěřitelném stylu, šli do každého míčku na 110% a rázem vedli 5:0. Kamil s Františkem pak alespoň mírně napravili výsledek na 1:6 z jejich pohledu. Mírně překvapivými finalisty se tak stali Karel Král společně s Jaroslavem Salajkem.

Ve druhém semifinále svedli souboj Přemysl Cendelín s Martinem Mikuláškem a Ladislav Kollner s Tomášem Kůrou. V tomto utkání byly papírové předpoklady potvrzeny a postup do finále si vyhrála favorizovaná dvojice složená z Martina Mikuláška a Přemysla Cendelína.

Souboj o třetí místo zbyl tedy na bratry Pelikánovi a Ladě Kollnera s Tomášem Kůrou. V tomto utkání si František s Kamilem napravili chuť po nevydařeném semifinále. Předváděli stejně kvalitní výkon jako v téměř celém turnaji a poměrně bez problému si došli pro třetí místo.

Ve finále nastoupil Karel Král s Jaroslavem Salajkem. Turnaj se zpočátku nevyvíjel podle jejich představ. Postup do vyřazovací části si zajistili až v posledním utkání základní skupiny. V zápasech play off však toto duo začalo předvádět bezchybnou hru a zaslouženě došlo až do finále. Proti nim nastoupil Přemysl Cendelín s Martinem Mikuláškem. Jejich účast ve finále nikoho nepřekvapila. Tato dvojice se stavěla do roli favorita od samého začátku turnaje. Dokázali je porazit jenom bratři Pelikánovi. Jak již tušíte z předchozí věty, vítězství v turnaji si pro sebe urvali Martin Mikulášek společně s Přemyslem Cendelínem.

Byl to parádní turnaj s neuvěřitelně nabitou účastí. Bylo k vidění spoustu vyrovnaných a dech beroucích výměn. A my už se těšíme na další podobný turnaj. Další čtyřhrou na našich dvorcích bude Velikonoční turnaj pod taktovkou Vlasty Vespalce, který se bude konat 7.4.2018. Tímto jste všichni čtenáři tohoto článku srdečně zváni. 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…