Po dlouhé nepřízni počasí a jiných nečekaných událostech se prvním turnajem na antukových kurtech v Nové Vsi pod otevřeným nebem, který vyšel podle představ, stal turnaj ve smíšených čtyřhrách. Zmiňovaná akce proběhla v sobotu 16.6.2018 s počasím hodným tenisového turnaje. Jak se občas stává, přibližně dvě hodiny před turnajem se odhlásila jedna dvojice a místo avizovaných dvanácti páru k turnaji nastoupilo „pouze“ párů jedenáct. S touto drobností jsme si ale poradili, kdy jsme páry rozdělili do dvou čtyřčlenných skupin a jedné skupiny čítající členy tři. Z každé skupiny postupovali první dvě dvojice přímo do čtvrtfinále. Přímý postup si ještě vysloužil pár z čtyřčlenné skupiny, který se umístil na třetím místě a měl lepší výsledek než tým na třetím místě z druhé čtyřčlenné skupiny. O poslední čtvrtfinálové místo si to pak rozdaly zbylé dvě dvojice, které se umístili na třetím místě ve své skupině. Hrálo se bez výhod na jeden set s tím rozdílem, že za stavu 5:5 následovala zkrácená hra.

Klasicky bych začínal psát o prvním čtvrtfinálovém utkání, ale ještě, než začnu, tak bych chtěl zmínit nejstarší účastníky turnaje, kterými byli manželé Nedomovi, jež tvořili naprosto idylickou dvojici a ukázali, že se tento krásný bílý sport dá hrát v jakémkoli věku. Ze skupiny se jim bohužel postoupit nepovedlo, ale na turnaji rozhodně pouze do počtu nebyli a předvedli pěkné výkony.

Do prvního čtvrtfinále nastoupil Tomáš Krejčí s Luckou Tichou a Tomáš Kůra s Adélou Formanovou. Tomáš s Luckou procházeli turnajem jako nůž horkým máslem. Ve skupině A nenašli přemožitele a bez větších problémů postupovali z prvního místa. Adéla s Tomem to s postupem tak jasné neměli. Ve skupině B se umístili na třetím místě a museli si o své čtvrtfinálové místo zahrát baráž s Kurachem a Pavlou, jež se ve skupině C umístili taktéž na třetím místě. Baráž měla poměrně hladký průběh a Tomáš s Adélou zvítězili 6:1. Vraťme se zpět ke čtvrtfinálovému utkání, kde se vítězové baráže utkali s Tomem a Luckou. Tom s Luckou zde navázali na své kvalitní výkony ze základní skupiny a zvítězili 6:3.

Další čtvrtfinále proběhlo mezi Vlastem Vespalcem s Klárou Štěpánovou a manželi Červenými. Vlasta s Klárkou Hráli ve tříčlenné skupině C, kde dvakrát zvítězili a postupovali tak do vyřazovacích bojů z prvního místa. Pavel Červený s Pavlou Červenou skončili ve skupině A na třetím místě, ale svými dobrými výsledky si zasloužili přímý postup do play-off. Klárka s Vlastem do zápasu nenastoupili nejlépe a brzy prohrávali 0:3. Dokázali však včas najít recept na nepříjemnou hru manželů Červených a zápas otočili na svou stranu. Vítězstvím 6:4 Vlasta s Klárkou postoupili do semifinále.

Ve čtvrtfinále číslo 3 účinkovali finalisté z předchozího mixu Cyril Kajčíř s Katarínou Gocálovou a Aleš Gross s Aničkou Fialovou. Cyril s Katarínou ve skupině předváděli kvalitní výkony, prohráli pouze jeden zápas 4:6, takže navázání na jejich minulý úspěch se jevilo jako možný scénář. Na poslední chvíli vytvořená dvojce z Aleše a Aničky nenastoupila do turnaje nejlépe, když v prvním zápase prohráli proti Tomáši Krejčímu s Luckou Tichou 1:6. Všechno se však změnilo ve druhém zápase základní skupiny, kde si Aleš s Aničkou zvýšili sebevědomí vítězstvím nad Filipem Grossem s Bárou Štěpánovou. Samotný čtvrtfinálový zápas byl velice vyrovnaný. Aleš s Aničkou dokázali pozvednout svou herní úroveň a hráli rovnocennou partii s Cyrilem a Katarínou. Cyril s Katarínou v závěru utkání udělali pár chyb, čehož Aleš s Aničkou dokázali využít a zvítězili 6:4.

Závěrečné čtvrtfinále proběhlo mezi Andrejem Chalasem, který hrál s jeho mámou Adri, a Petrem Bartůňkem s Ilonou Grossovou. Ano čtete správně, máma se na svém prvním turnaji dostala dál než já. Ačkoli Andrej pochází až z Trnavy jeho výprava zahrnující fanclub a realizační tým čítala pět členů. Možná i díky této velké podpoře nepoznali v základní skupině přemožitele a do pla-off postoupili z prvního místa. Petr s Ilonou měli cestu do čtvrtfinále poněkud odlišnou. Ve své skupině dokázali jednou vyhrát a postupovali z druhého místa. Petr s Ilonou nastoupili do zápasu bez ostychu a šli do vedení 2:1. Andrej s Adri však nenechali nic náhodě a otěže zápasu chytli pevně do svých rukou, Petrovi s Ilonou už nepovolili ani game a zvítězili 6:2.

Semifinále číslo jedna proběhlo mezi Tomem Krejčím S Lucií Tichou a Vlastem Vespalcem s Klárou Štěpánovou. Tomáš s Luckou pokračovali v bezchybném výkonu i v úvodu tohoto zápasu, kdy šli do vedení 3:1. Vlasta s Klárkou však měli s otočením zápasu zkušenosti už ze čtvrtfinále, možná i díky této zkušenosti dokázali překlopit jazýčky vah na svoji stranu. Nakonec zvítězil Vlasta s Klárkou 6:4 a zasloužili si tak své místo ve finále.

V druhém semifinále hrál Aleš s Aničkou proti Andrejovi s Adri. Aleš s Aničkou dokázali navázat na svůj kvalitní výkon z předchozího utkání a rozhodně to nedali Andrejovi s Adri zadarmo. Andrej s Adri však ukázali své zkušenosti a brali vítězství 6:4.

O třetí místo si to rozdali první dva týmy ze skupiny A. Tomáš Krejčí s Luckou Tichou a Aleš Gross s Aničkou Fialovou. Jejich vzájemný zápas ze skupiny 6:1 pro Toma s Luckou stavěl do role favorita zmiňovanou dvojici. Jednalo se však o první zápas ze skupiny, od kterého Aleš s Aničkou svou hru velice zlepšili, z tohoto důvodu se predikoval daleko vyrovnanější zápas. Byl to zápas plný emocí jak na jedné, tak na druhé straně, dokonce i rakety lítaly vzduchem. Jak bývá zvykem emoce byli větší ve dvojici, kde hrál Aleš. Ale i z tohoto důvodu byl zápas tak zajímavý pro diváky. Obě dvě dvojice si nedarovali zadarmo ani jeden míček a po jednom gamu zápas došel až do stavu 5:4 a 40:0 při podání Aleše. Dvojice Aleš a Anička měli tedy 4 matchbally. Nedokázali však proměnit ani jeden a zápas šel do zkrácené hry. Ve zkrácené hře to bylo od obou párů velice opatrné, bylo zkrátka vidět, že se hraje o hodně. Více matchballů měla zase dvojice Aleš a Anička, ale jeden míček od vítězství už byl i Tomáš s Luckou. Nakonec však duo Aleš s Aničkou dokázali proměnit jeden snad z 6 matchballů a zvítězili ve zkrácené hře 10:8.

Finále nabídlo Česko-slovenskou podívanou a zápas dvou neporažených dvojic, kdy na jedné straně kurtu stál Andrej s Adri a na druhé Vlasta s Klárkou. Byl to zápas plný nádherných výměn, ve kterém si vítězství 6:4 zasloužila slovenská dvojice Andrej a Adri.

Celý turnaj provázela pohodová atmosféra, možná s výjimkou avizovaného utkání o třetí místo, a my už se těšíme na další podobnou akci. Sportu zdar a tenisu zvlášť! 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…