V sobotu 23.6.2018 se na našich kurtech uskutečnil již třetí turnaj Vespa Cupu, který pořádá Vlasta Vespalec ve spoluprací s našim clubem, za podpory pivní záchranky Polánka. Turnaj pod Vlastovou taktovkou to byl sice třetí, ale první pod otevřeným nebem. Zůčastnilo se deset párů, tedy ideální počet na dvě skupiny po pěti.

Skupinou A suverénně procházel hlavní organizátor Vlasta Vespalec s Ladislavem Kollnerem a překvapivě i domácí matador Kurach s modřickým Zdeňkem Kotlánem. Tyto dvojice si to rozdaly o vítězství ve skupině a úspěšnější byli Vlasta s Laděm.

Skupinou B prošli bez porážky domácí Aleš Gross s Františkem Pelikánem. Druzí ve skupině byli s jednou prohrou Miloš Rýšavý s Milanem Uhlířem.

Po výborném obědě proloženým dvanáctkou Plzní a výbornými buchtami od Lenky Vespalcové se šlo na vyřazovací zápasy.

První překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. O toto překvapení se postaral hecíř Roney (Petr Dostál) a jeho švagr Mára, oba pocházející z Modřic, vyřazením Vlasty Vespalce s Laděm Kollnerem. V zápětí mohlo dojít k překvapení číslo dvě na konto Miloše Rýšavého a Milana Uhlíře, které velice potrápili celý den výborně hrající dvojice Jan Gross a Libor Šalplachta, zápas rozhodla až zkrácená hra, ve které byla šťastnější dvojice Miloš a Milan. Ve třetím čtvrtfinále vyhrál hůř nasazený pár a to Pavel Červený a Petr Ryška, kteří porazili Kuracha se Zdenem. V posledním čtvrtfinále si celkem jasně poradili Aleš s Frantem s Ivošem Švihálkem a Františkem Krejčem.

V úvodním semifinále porazil Miloš s Milanem pár Roney Mara a mohli se připravovat na finále, které si zahráli, jako již ve skupině, s Alešem a Frantou. Ti se ale v druhém semifinále hodně nadřeli s Petrem a Pavlem a vyhráli opravdu těsně 6:4.

Zápas o třetí místo pak vyhráli Brňáci Roney s Markem. V závěrečném finále zopakovali Aleš s Frantem výsledek ze základní skupiny a zvítězili jasně 6:1.

Počasí se tento víkend vydařilo na výbornou. Atmosféra byla skvělá a mi se už těšíme na další Vespa Cup, který se bude konat na podzim v hale.


Related Posts

Nezařazené

Do 23.3.2020 máme zavřeno

Milí tenisoví nadšenci, vzhledem k novým opatřením vlády ze dne 15.3.2020 uzavíráme náš sportovní areál na dobu 16.3.-23.3. Děkujeme za pochopení a těšíme se ve zdraví naviděnou. 🙂🎾

Nezařazené

Náš areál zůstává nadále v provozu :)

Náš areál zůstává stále v provozu 😊 🎾 Je třeba však dbát zvýšené opatrnosti ve spojení s koronavirem. Prosíme tedy hráče, kteří mají jakékoli příznaky nemoci, jako je horečka, rýma, dušnost a kašel, aby se telefonicky omluvili a Více…