V sobotu 23.6.2018 se na našich kurtech uskutečnil již třetí turnaj Vespa Cupu, který pořádá Vlasta Vespalec ve spoluprací s našim clubem, za podpory pivní záchranky Polánka. Turnaj pod Vlastovou taktovkou to byl sice třetí, ale první pod otevřeným nebem. Zůčastnilo se deset párů, tedy ideální počet na dvě skupiny po pěti.

Skupinou A suverénně procházel hlavní organizátor Vlasta Vespalec s Ladislavem Kollnerem a překvapivě i domácí matador Kurach s modřickým Zdeňkem Kotlánem. Tyto dvojice si to rozdaly o vítězství ve skupině a úspěšnější byli Vlasta s Laděm.

Skupinou B prošli bez porážky domácí Aleš Gross s Františkem Pelikánem. Druzí ve skupině byli s jednou prohrou Miloš Rýšavý s Milanem Uhlířem.

Po výborném obědě proloženým dvanáctkou Plzní a výbornými buchtami od Lenky Vespalcové se šlo na vyřazovací zápasy.

První překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. O toto překvapení se postaral hecíř Roney (Petr Dostál) a jeho švagr Mára, oba pocházející z Modřic, vyřazením Vlasty Vespalce s Laděm Kollnerem. V zápětí mohlo dojít k překvapení číslo dvě na konto Miloše Rýšavého a Milana Uhlíře, které velice potrápili celý den výborně hrající dvojice Jan Gross a Libor Šalplachta, zápas rozhodla až zkrácená hra, ve které byla šťastnější dvojice Miloš a Milan. Ve třetím čtvrtfinále vyhrál hůř nasazený pár a to Pavel Červený a Petr Ryška, kteří porazili Kuracha se Zdenem. V posledním čtvrtfinále si celkem jasně poradili Aleš s Frantem s Ivošem Švihálkem a Františkem Krejčem.

V úvodním semifinále porazil Miloš s Milanem pár Roney Mara a mohli se připravovat na finále, které si zahráli, jako již ve skupině, s Alešem a Frantou. Ti se ale v druhém semifinále hodně nadřeli s Petrem a Pavlem a vyhráli opravdu těsně 6:4.

Zápas o třetí místo pak vyhráli Brňáci Roney s Markem. V závěrečném finále zopakovali Aleš s Frantem výsledek ze základní skupiny a zvítězili jasně 6:1.

Počasí se tento víkend vydařilo na výbornou. Atmosféra byla skvělá a mi se už těšíme na další Vespa Cup, který se bude konat na podzim v hale.


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂