Ohlédnutí se zpět za zářijovým turnajem ve smíšených čtyřhrách, který u nás proběhl letos 15.9. Díky ne moc hojné účasti osmi páru, se hrál systém nejspravedlivější, kdy týmy byly pouze v jedné skupině, kde hrál každý s každým.

Na osmém místě se v celém turnaji umístil Jiří Smejkal, alias Kurach, s Pavlou Komárkovou. Tato dvojice byla sice v některých zápasech blízko výhry, nakonec se jim však ani jeden zápas nepovedlo dovézt do zdárného konce a s turnajem se loučili bez bodového zisku.

Sedmá pak byla dvojice složená na poslední chvíli s Josefa Řezaniny a Míši. Tato zbrusu nová dvojice dokázala dvakrát vyhrát, čímž si zasloužila dva body.

Šestá příčka patřila prvnímu manželskému párui v turnaji Jarovi a Ivetě Salajkové. Duo Salajků mělo nějaké vydařené zápasy, nějaké zas tak vydařené nebyly. V celkovém součtu jim to stačilo na tři body a na šestou příčku.

Další manželskou dvojici tvořili dokonce domácí Aleš a Ilona Grossovi. Grossovi se stali překvapením turnaje a dokázali porazit i papírově silnější soupeře. Nasbírali rovněž tři body, ale lepší vzájemný zápas jim zajistil pátou pozici.

Už tradiční pár složený z Vlasty Vespalce a Kláry Štěpánové si domů odvezl se čtyřmi body čtvrté místo. Pár na místě třetím měl sice také body čtyři, nicméně vzájemný zápas hovořil v neprospěch Klárky s Vlastem.

Konečně pódiové umístění si svou hrou zasloužila Bára Štěpánová s Filipem Grossem. Výkon to sice nebyl úplně přesvědčivý, ale nakonec i s trochou štěstí to této dvojici na třetí místo stačilo.

Favorité turnaje, kterými nebyl nikdo jiný než Tomáš Krejčí a Pavla, kterou asi každý zná pod přezdívkou monte, předváděli po celý den velice kvalitní výkony a nikdo nepochyboval o tom, že si dojdou pro celkový triumf právě oni. Osudným se jim stal až zápas proti pozdějším vítězům turnaje, se kterými prohráli těsně 5:7. V turnaji zaznamenali pouze jednu prohru, ale i přes to jim to stačilo „pouze“ na druhou příčku.

A konečně první příčku si odnesl Marek Procházka se Sabčou Slavíkovou. Jednalo se o první turnaj této dvojice a od začátku dne předváděli přesvědčivé výkony. Vítězství měli jisté už před posledním zápasem. I to možná malinko mělo vliv na jejich poslední vystoupení. Turnaj sice vyhráli, ale neporažení nezůstali.

Jak je už zvykem, turnaj nabídl velkou spoustu vyrovnaných zápasů a o překvapení nebyla nouze. Už se těšíme na další podobný turnaj. 😊


Related Posts

Nezařazené

Do 23.3.2020 máme zavřeno

Milí tenisoví nadšenci, vzhledem k novým opatřením vlády ze dne 15.3.2020 uzavíráme náš sportovní areál na dobu 16.3.-23.3. Děkujeme za pochopení a těšíme se ve zdraví naviděnou. 🙂🎾

Nezařazené

Náš areál zůstává nadále v provozu :)

Náš areál zůstává stále v provozu 😊 🎾 Je třeba však dbát zvýšené opatrnosti ve spojení s koronavirem. Prosíme tedy hráče, kteří mají jakékoli příznaky nemoci, jako je horečka, rýma, dušnost a kašel, aby se telefonicky omluvili a Více…