Jednalo se o turnaj ve dvouhrách, který u nás na kurtech proběhl netradičně v neděli 23.9.2018. Před samotným začátkem turnaje byla velká marodka, takže se hrálo nakonec „pouze“ v deseti lidech. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po pěti. Následně se ze skupin postupovalo do čtvrtfinále, takže jeden hráč měl smůlu a do vyřazovací části nepostoupil.

Ale pojďme k samotným zápasům. Do prvního čtvrtfinále nastoupil vítěz skupiny A Marek Procházka a František z Ivančic, který se ve skupině B umístil na místě čtvrtém. František se v zápase dokázal dostat do dobré herní pohody a Markovi postup do semifinále značně zkomplikovat. Nakonec však Marek zvítězil 6:4.

Do dalšího čtvrtfinále nastoupil Tomáš Krejčí, který ve skupině prohrál pouze s Petrem Rausem. Dalším účinkujícím byl Martin Foretník, který skončil se dvěma body na třetím místě ve skupině A. Tom v tomto zápase dokázal zvítězit 6:3.

Čtvrtfinále číslo tři se neslo v duchu rodinného souboje. Hrál totiž Aleš Gross proti svému synovi Filipovi. Je známo, že zápasy mezi rodinnými příslušníky bývají značně vyhroceny, ale tento zápas se stal výjimkou potvrzující pravidlo. Díky tomu, že se Alešovi nepodařil začátek zápasu, měl celý zápas netradičně hladký průběh. Filip v něm zvítězil 6:2.

V závěrečném čtvrtfinálovém klání účinkoval vítěz skupiny B Petr Raus s Jirkem Smejkalem, kterého asi každý zná pod přezdívkou Kurach. Peťa nedal Kurachovi sebemenší šanci a hladce postoupil do semifinále po vítězství 6:1.

První semifinále představovalo souboj mladých pušek, a to konkrétně Marka Procházky a Tomáše Krejčího. V dlouhém a vyrovnaném utkání nakonec zvládl zvítězit 6:4 Marek Procházka a zajistit si tak jednu z nádherných trofejí.

V semifinále číslo dva se utkal Filip Gross s Petrem Rausem. Filip sice dokázal Petra v základní skupině jako jediný porazit, ale jednalo se již o poslední zápas ve skupině a ještě před jeho začátkem měl Petr zajištěné první místo. Semifinálový zápas měl ale úplně jiný náboj. Petr do něj nastoupil odhodlaný a odpočatý po hladké čtvrtfinálové výhře. Zápas to nebyl úplně jednoznačný. Filip však pod kanonádou velice razantních úderů, které lítaly z Petrovy rakety, udělal pár chyb. Nakonec Petr zvítězil 6:3 a zajistil si tak postup do finále.

Zápas o třetí místo mezi Tomem Krejčím a Filipem Grossem vyzněl pak jednoznačně pro prvního jmenovaného. Filip nedokázal navázat na zápas základní skupiny, kde nad Tomem vedl už 5:1. Tom v zápase zvítězil 6:2 a mohl se radovat ze zisku nádherného třetího místa.

Finále představovalo souboj vítězů obou skupin. Nejednalo se pouze o měření sil dvou vynikajících hráčů, ale hlavně o porovnání dvou generací. Zápas to byl neskutečně vyrovnaný a mohl opravdu kdokoli vyhrát. Jedna dlouhá výměna střídala druhou. Nakonec však zvítězily zkušenosti nad silou a z vítězství 6:4 se radoval Petr Raus.

A tak proběhl další příjemný turnaj s vyrovnanými zápasy a my už se těšíme na další takový. 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní příměstské tenisové tábory 2024

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 15.7.2024 – 19.7.2024 Čas: 8:00 – 17:00 (PRVNI) 22.7.2024 – 26.7.2024 Čas: 8:00 – 17:00 (DRUHY) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí trenérům Více…

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…