Jednalo se o turnaj ve dvouhrách, který u nás na kurtech proběhl netradičně v neděli 23.9.2018. Před samotným začátkem turnaje byla velká marodka, takže se hrálo nakonec „pouze“ v deseti lidech. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po pěti. Následně se ze skupin postupovalo do čtvrtfinále, takže jeden hráč měl smůlu a do vyřazovací části nepostoupil.

Ale pojďme k samotným zápasům. Do prvního čtvrtfinále nastoupil vítěz skupiny A Marek Procházka a František z Ivančic, který se ve skupině B umístil na místě čtvrtém. František se v zápase dokázal dostat do dobré herní pohody a Markovi postup do semifinále značně zkomplikovat. Nakonec však Marek zvítězil 6:4.

Do dalšího čtvrtfinále nastoupil Tomáš Krejčí, který ve skupině prohrál pouze s Petrem Rausem. Dalším účinkujícím byl Martin Foretník, který skončil se dvěma body na třetím místě ve skupině A. Tom v tomto zápase dokázal zvítězit 6:3.

Čtvrtfinále číslo tři se neslo v duchu rodinného souboje. Hrál totiž Aleš Gross proti svému synovi Filipovi. Je známo, že zápasy mezi rodinnými příslušníky bývají značně vyhroceny, ale tento zápas se stal výjimkou potvrzující pravidlo. Díky tomu, že se Alešovi nepodařil začátek zápasu, měl celý zápas netradičně hladký průběh. Filip v něm zvítězil 6:2.

V závěrečném čtvrtfinálovém klání účinkoval vítěz skupiny B Petr Raus s Jirkem Smejkalem, kterého asi každý zná pod přezdívkou Kurach. Peťa nedal Kurachovi sebemenší šanci a hladce postoupil do semifinále po vítězství 6:1.

První semifinále představovalo souboj mladých pušek, a to konkrétně Marka Procházky a Tomáše Krejčího. V dlouhém a vyrovnaném utkání nakonec zvládl zvítězit 6:4 Marek Procházka a zajistit si tak jednu z nádherných trofejí.

V semifinále číslo dva se utkal Filip Gross s Petrem Rausem. Filip sice dokázal Petra v základní skupině jako jediný porazit, ale jednalo se již o poslední zápas ve skupině a ještě před jeho začátkem měl Petr zajištěné první místo. Semifinálový zápas měl ale úplně jiný náboj. Petr do něj nastoupil odhodlaný a odpočatý po hladké čtvrtfinálové výhře. Zápas to nebyl úplně jednoznačný. Filip však pod kanonádou velice razantních úderů, které lítaly z Petrovy rakety, udělal pár chyb. Nakonec Petr zvítězil 6:3 a zajistil si tak postup do finále.

Zápas o třetí místo mezi Tomem Krejčím a Filipem Grossem vyzněl pak jednoznačně pro prvního jmenovaného. Filip nedokázal navázat na zápas základní skupiny, kde nad Tomem vedl už 5:1. Tom v zápase zvítězil 6:2 a mohl se radovat ze zisku nádherného třetího místa.

Finále představovalo souboj vítězů obou skupin. Nejednalo se pouze o měření sil dvou vynikajících hráčů, ale hlavně o porovnání dvou generací. Zápas to byl neskutečně vyrovnaný a mohl opravdu kdokoli vyhrát. Jedna dlouhá výměna střídala druhou. Nakonec však zvítězily zkušenosti nad silou a z vítězství 6:4 se radoval Petr Raus.

A tak proběhl další příjemný turnaj s vyrovnanými zápasy a my už se těšíme na další takový. 😊


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂