Prvním turnajem v zimní sezoně pod naší bublinou byly mužské dvouhry, které se odehrály první listopadovou sobotu a to konkrétně 3.11.2018. Stále pěkné počasí tenisu v hale moc nepřálo, a tak se sešlou pouze 8 hráčů, což bylo značně hraniční.

Tím, že bylo pouze osm hráčů, byl systém turnaje poměrně jasný. Vytvořily se dvě skupiny po čtyřech, z nichž měl pak každý hráč zajištěný postup do čtvrtfinále. Ve skupinách se hrálo na jeden set od stavu 1:1 bez výhod. Ve vyřazovací části se pak hrálo na klasický set se shodami.

Ale pojďme už k samotným zápasům, kde se v prvním čtvrtfinále utkal vítěz skupiny A Marek Feith, který ve skupině ztratil pouze jeden game, s Alešem Grossem, který se umístil na čtvrtém místě ve skupině B. Zápas měl velice překvapivý průběh. Aleš šel do brzkého vedení, kdy nastoupil na Marka ve velkém stylu a předváděl opravdu kvalitní výkon. Svoje působení v zápase však nedokázal stvrdit výhrou. Marek zabojoval, zápas otočil a zvítězil 6:4.

Do druhého čtvrtfinále nastoupil Petr Raus a Tomáš Hrabovský. Tom se s jedním vítězstvím umístil na 3 místě ve skupině A. Petrovi těsně uniklo vítězství ve skupině, kdy prohrál s Tomem Krejčím 6:7. V tomto zápase zvítězil favorit Petr Raus.

V dalším čtvrtfinálovém klání spolu změřili síly Aleš Hlavatý, který skončil na krásném druhém místě ve skupině A, a Filip Gross. Aleš svou klidnou hrou donutil Filipa chybovat a rázem byl ve vedení 4:1. Zde se ukázala časová nepředvídatelnost zápasu, který se hraje na klasický set s výhodami. Zápas trval téměř hodinu a půl. Nakonec v něm zvítězil Filip ve zkrácené hře poměrem 13:11.

Závěrečné čtvrtfinále bylo jasnou záležitostí pro vítěze skupiny B Tomáše Krejčího. Jeho vyzyvatelem se stal hráč s typicky českým jménem Petr Novák. Tomáš však Petra hladce porazil a postoupil do další části turnaje.

V prvním semifinále nastoupil Marek Feith proti Petrovi Rausovi. V zápase nakonec zvítězil Marek a postoupil do finále.

V dalším semifinále se utkal Tomáš Krejčí s Filipem Grossem. Filip nedokázal najít na Tomáše účinný recept a prohrál.

V zápase o třetí místo se utkal Petr Raus s Filipem Grossem. Zde zvítězily zkušenosti nad mládím a Petr si odvezl domů krásné třetí místo.

Ve finále to byl souboj mládí a navíc i vítězů základních skupin. Tomáš se celý den necítil fyzicky moc dobře, dokázal dojít ale až do finále bez ztráty zápasu. Ve finále ho ovšem celkové vyčerpání dohnalo a nedokázal Markovi klást větší odpor. Marek nad Tomášem zvítězil a zasloužil si tím jeho jubilejní titul na našich dvorcích.

Účast nebyla úplně ideální, ale i přes to se jednalo o vydařený turnaj. 😊


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…