Prvním turnajem v zimní sezoně pod naší bublinou byly mužské dvouhry, které se odehrály první listopadovou sobotu a to konkrétně 3.11.2018. Stále pěkné počasí tenisu v hale moc nepřálo, a tak se sešlou pouze 8 hráčů, což bylo značně hraniční.

Tím, že bylo pouze osm hráčů, byl systém turnaje poměrně jasný. Vytvořily se dvě skupiny po čtyřech, z nichž měl pak každý hráč zajištěný postup do čtvrtfinále. Ve skupinách se hrálo na jeden set od stavu 1:1 bez výhod. Ve vyřazovací části se pak hrálo na klasický set se shodami.

Ale pojďme už k samotným zápasům, kde se v prvním čtvrtfinále utkal vítěz skupiny A Marek Feith, který ve skupině ztratil pouze jeden game, s Alešem Grossem, který se umístil na čtvrtém místě ve skupině B. Zápas měl velice překvapivý průběh. Aleš šel do brzkého vedení, kdy nastoupil na Marka ve velkém stylu a předváděl opravdu kvalitní výkon. Svoje působení v zápase však nedokázal stvrdit výhrou. Marek zabojoval, zápas otočil a zvítězil 6:4.

Do druhého čtvrtfinále nastoupil Petr Raus a Tomáš Hrabovský. Tom se s jedním vítězstvím umístil na 3 místě ve skupině A. Petrovi těsně uniklo vítězství ve skupině, kdy prohrál s Tomem Krejčím 6:7. V tomto zápase zvítězil favorit Petr Raus.

V dalším čtvrtfinálovém klání spolu změřili síly Aleš Hlavatý, který skončil na krásném druhém místě ve skupině A, a Filip Gross. Aleš svou klidnou hrou donutil Filipa chybovat a rázem byl ve vedení 4:1. Zde se ukázala časová nepředvídatelnost zápasu, který se hraje na klasický set s výhodami. Zápas trval téměř hodinu a půl. Nakonec v něm zvítězil Filip ve zkrácené hře poměrem 13:11.

Závěrečné čtvrtfinále bylo jasnou záležitostí pro vítěze skupiny B Tomáše Krejčího. Jeho vyzyvatelem se stal hráč s typicky českým jménem Petr Novák. Tomáš však Petra hladce porazil a postoupil do další části turnaje.

V prvním semifinále nastoupil Marek Feith proti Petrovi Rausovi. V zápase nakonec zvítězil Marek a postoupil do finále.

V dalším semifinále se utkal Tomáš Krejčí s Filipem Grossem. Filip nedokázal najít na Tomáše účinný recept a prohrál.

V zápase o třetí místo se utkal Petr Raus s Filipem Grossem. Zde zvítězily zkušenosti nad mládím a Petr si odvezl domů krásné třetí místo.

Ve finále to byl souboj mládí a navíc i vítězů základních skupin. Tomáš se celý den necítil fyzicky moc dobře, dokázal dojít ale až do finále bez ztráty zápasu. Ve finále ho ovšem celkové vyčerpání dohnalo a nedokázal Markovi klást větší odpor. Marek nad Tomášem zvítězil a zasloužil si tím jeho jubilejní titul na našich dvorcích.

Účast nebyla úplně ideální, ale i přes to se jednalo o vydařený turnaj. 😊


Related Posts

Nezařazené

Do 23.3.2020 máme zavřeno

Milí tenisoví nadšenci, vzhledem k novým opatřením vlády ze dne 15.3.2020 uzavíráme náš sportovní areál na dobu 16.3.-23.3. Děkujeme za pochopení a těšíme se ve zdraví naviděnou. 🙂🎾

Nezařazené

Náš areál zůstává nadále v provozu :)

Náš areál zůstává stále v provozu 😊 🎾 Je třeba však dbát zvýšené opatrnosti ve spojení s koronavirem. Prosíme tedy hráče, kteří mají jakékoli příznaky nemoci, jako je horečka, rýma, dušnost a kašel, aby se telefonicky omluvili a Více…