Velice zajímavým a napínavým turnajem, který u nás v sobotu 17.11.2018 proběhl, byl turnaj ve smíšených čtyřhrách. Sešlo se nám vyrovnaných dvanáct dvojic, jejichž účast slibovala zajímavou podívanou. Páry byly tradičně rozděleny do tří skupin po čtyřech, kde hrál každý s každým a následně nejlepších osm týmů z těchto skupin postupovalo do vyřazovacího pavouka.

V prvním čtvrtfinále se utkala slovenská dvojice ve složení Cyril Kajčíř a Katarína Gocalová. Cyril s Katarínou prošli základní skupinou jako nůž horkým máslem. Ve skupině zaznamenali nejtěsnější vítězství 6:3 nad rodinnou dvojicí Sedláčků, kteří hráli ve složení otce a mladičké, jestli se nepletu, teprve dvanáctileté dcery. Proti vítězům skupiny A Cyrilovi a Kataríně se postavil Vlasta Vespalec společně s Klárou Štěpánovou. Vlasta s Klárkou postoupili „až“ ze třetího místa skupiny B. Zápas měl tedy poměrně jasného favorita. Vlasta s Klárkou však už několikrát ukázali, že mají na to porazit, nebo alespoň pořádně potrápit, úplně každého a jinak tomu nebylo ani v tomto utkání. V napínavé koncovce zápasu nakonec však zvítězila poměrem 6:4 Katarína s Cyrilem.

Další velice dominantní dvojici v základní skupině C tvořil Marek Feith se svou parťačkou Aničkou. V základní skupině ztratili pouze 4 gamy, čímž si zasloužili jednoznačný postup z prvního místa. Proti nim se postavili obhájci minulého titulu ze smíšené čtyřhry Marek Procházka se Sabinou Slavíkovou. Sabča s Markem překvapivě hladce prohráli první zápas ve své skupině. V dalších kolech už se ale rozehráli a dokázali se dostat do své herní pohody, kterou předváděli na minulém turnaji. Ve svém čtvrtfinále dokázali držet krok s Markem a Aničkou. Jedna vyrovnaná výměna střídala druhou. Nakonec rozhodlo pár důležitých míčku ve prospěch obhájců titulu a Marka se Sábou.

Třetí čtvrtfinále se neslo ve znamení skupinových dvojek. Tu první tvořil Filip Gross s Bárou Štěpánovou, jež se umístili na druhém místě ve skupině A. Tou další dvojkou, tentokrát ve skupině C, byla novopečená dvojka ve složení Tomáš Kůra a Hanka Ecksteinová. Zápas měl velice zajímavý scénář, kde Tomáš s Hankou od začátku předváděli kvalitnější hru. Zápas se dostal do stavu 5:2 z pohledu Toma. V této fázi to s Filipem a Bárou nevypadalo vůbec dobře. Hned v následujícím gamu dokonce čelili matchballu, který dokázali odvrátit a game si připsat na své konto. Čekala je však ještě dlouhá cesta k vítězství, v jejímž průběhu to s nimi vypadalo bledě. Tento napínavý zápas musela rozhodnout neméně zajímavá zkrácená hra, ve které dokonali obrat Filip s Bárou.

Aktéry posledního čtvrtfinále byly dvě velice zkušené dvojice. Tou první byli manželé Anička a Alois Jašovi, kteří zvítězili ve skupině B. Třetí místo ve skupině a celkový součet gamů pouze -1, zajistil postup do čtvrtfinále druhé zkušené dvojici ve složení Pavel Červený, který nehrál netradičně se svou manželkou, nýbrž se svou kamarádkou Alenou. Jednalo se o velice taktický zápas plný dokonale umístěných úderů. Alois s Aničkou dokázali navázat na základní skupinu a zvítězili v napínavé koncovce 7:5.

První semifinále slibovalo velice zajímavou podívanou, kdy se proti sobě utkali úspěšní účastníci našeho turnaje Cyril Kajčíř a Katarínoa Gocalová s taktéž úspěšnými účastníky Markem Procházkem a Sabinou Slavíkovou. V souboji mládí se zkušeností zvítězilo netradičně mládí. Vítězstvím 6:3 si účast ve finále zajistil Marek se Sábou.

Ve druhém semifinále se taktéž jednalo o souboj mladé síly a zkušeností. Nastoupili zde proti sobě Filip Gross s Bárou Štěpánovou a Alois s Aničkou Jašovými. Barči s Fílem se podařilo zredukovat počet nevynucených chyb, čímž si zasloužili vítězství 6:4 a postup do finále.

Souboj o třetí místo nabídl nádhernou podívanou. Utkali se zde manželé Jašovi s Cyrilem a Katarínou. Jedna krásná výměna střídala druhou. Nakonec celý zápas musela rozhodnout zkrácená hra, ve které měli více štěstí manželé Jašovi, čímž si zajistili nádherný talíř za třetí místo.

Finále slibovalo napínavou bitvu plnou tvrdých výměn. Utkaly se proti sobě dvě velice mladé dvojice, které se obě probojovaly do vyřazovací části „až“ ze druhého místa. Zápas měl nečekaný vývoj, kdy Filip s Bárou šli do vedení už 4:1. Následoval ale malý útlum, při kterém se Mara se Sabčou vzchopili a začli dotahovat. Podařilo se jim stav dotáhnout na 4:3. Následovalo podání Filipa, o které byl veliký boj, který měl velikou váhu v celém zápase. Filip si podání nakonec udržel a společně s Bárou šli do vedení 5:3. V dalším gamu Barča s Filipem završili zápas vítězstvím 6:3. Z titulu se tedy mohl radovat domácí Filip Gross a Barbora Štěpánová.

Turnaj smíšených dvouher opět nabídl velkou spoustu zajímavých utkání a nechyběly ani překvapivé výsledky, kdy se do finále nedostala ani jedna dvojice, která vyhrála základní skupinu.


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…