Chladnou lednovou sobotu 19.1. se na antukových dvorcích pod přetlakovou halou v Nové Vsi konal turnaj v mužských dvouhrách. Sešlo se dvanáct vyrovnaných hráčů, takže účast slibovala napínavou podívanou. Hráči byli rozděleni do tří skupin po čtyřech. Z každé skupiny postupovali první dva do vyřazovacího pavouka. Poslední dvě místa ve vyřazovací části pak doplnili hráči, kteří skončili ve své skupině na třetím místě a neměli nejhorší skóre.

Ale přistupme již k samotným zápasům. Hned do prvního čtvrtfinále nastoupili velicí rivalové Pavel Psota a Vlasta Vespalec. Pavel exceloval v základní skupině A, kterou dokázal vyhrát. Vlasta měl cestu do čtvrtfinále naprosto rozdílnou. Jeho základní skupina C byla velice těžká a Vlasta postupoval s jedním vítězstvím až ze třetího místa. Už před zápasem se Vlasta s Pavlem popichovali a v samotném utkání to bylo vidět. V zápase s elektrizující atmosférou a šancemi na vítězství na obou stranách nakonec dokázal zvítězit Vlasta 7:5.

Další čtvrtfinále hrál Marek Procházka proti Markovi Feithovi staršímu. Marek Procházka skončil na druhém místě ve skupině B a před zápasem se nechal slyšet, že se na čtvrtfinálový zápas příliš netěší. Není se čemu divit, s Markem Feithem starším nikdo hrát příliš nechce, je to totiž velice zkušený hráč, který dokáže vždy odhalit slabinu svého protivníka a pak ji dokonale využít. Feith starší skončil rovněž na druhém místě ve své skupině. V samotném zápase si oba dva aktéři drželi své servisy, první break přišel až za stavu 4:4 a připsal si ho na svoje konto Marek Procházka. Marek tedy vedl 5:4 a podával na vítězství. Tento nelehký úkol zvládl a zvítězil 6:4.

Do čtvrtfinále číslo tři nastoupil vítěz velice těžké skupiny C Tomáš Kůra. Jeho vyzyvatelem se stal Filip Gross, který skončil na druhém místě ve skupině A. Filip na Toma nedokázal najít účinný recept a za celý zápas se mu povedlo vyhrát pouze jeden game. Tomáš hrál velice chytře, nekazil a touto svou hrou si zasloužil vítězství 6:1.

Závěrečné čtvrtfinále proběhlo mezi vítězem skupiny B Markem Feithem mladším a Petrem Rausem, který skončil na třetím místě ve skupině A. Petr po celý den nebyl úplně ve své kůži. Nedařilo se mu prezentovat agresivní hru, ze které většinou těží. Dělal i větší množství chyb, než je pro něho typické, a Markovi podlehl 2:6.

V úvodním semifinále se utkal Vlasta Vespalec s Markem Procházkou. Markova hra se zlepšovala zápas od zápasu a v semifinále to bylo znát. To stejně by se dalo říct i o Vlastovi. Marek však nedopustil překvapení a v rozhodujících momentech zápasu nechyboval. Nakonec to Markovi stačilo na vítězství 6:4.

Následující semifinále se neslo ve znamení souboje mladých pušek a vítězů svých základních skupin. Tomáš Kůra a Marek Feith mladší předvedli spoustu dlouhých výměn. Tom však dokázal najít účinnou taktiku na Marka. Často měnil rytmus výměn, nezřídka sáhl i ke zkrácení hry. Tento fakt se ukázal jako klíčový a dovedl Tomáše k vítězství 6:3.

V souboji o třetí místo Marek Feith mladší nechtěl odejít s prázdnou. Za celý den byl poražen pouze v semifinále, utrpění další porážky v klání o třetí místo by pro něj bylo po tak vydařeném dnu velice kruté. Jeho cestu za pohárem mu však chtěl překazit Vlasta Vespalec. Svedli spolu kvalitní zápas, ve kterém za delší konec provazu tahal Marek, který dokázal zvítězit 6:3 a završit tak celý den pouze s jednou porážkou.

Finále slibovalo zajímavou podívanou, kdy se proti sobě postavili Tomáš Kůra a Marek Procházka. Tom se na svého soupeře opět snažil vymyslet možné i nemožné. Markova hra směrem k finále ale gradovala, kdy ve finále byl schopen předvádět snad nejlepší tenis za celý den. Tom i přes veškerou snahu na Marka nevyzrál a Marek dokázal zvítězit 6:3.

Třetí místo si tedy domů odvezl Marek Feith mladší, druhé Tomáš Kůra a z celkového triumfu se radoval Marek Procházka.


Related Posts

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 24.7.2023 – 28.7.2023 Čas: 8:00 – 17:00 (ČERVENEC) 31.7.2023 – 4.8.2023 (SRPEN) Program: 8:00-8:30  příchod, předání dětí Více…

Nezařazené

Skládání haly

V sobotu 30.4.2022 od 9:00 se bude skládat hala. Jedná se již o tradiční společenskou událost. Bude to cca na 4 hodinky. Občerstvení zajištěno. 🙂 Pokud plánujete dojít, napište prosím sms na číslo 734148630, ať Více…

Nezařazené

Hrajeme za víkendovky

Od pondělí 21.3.2022 do konce halové sezony hrajeme za víkendové ceny. To znamená 320 pro členy a 360 pro ostatní. Rozhodly jsme se pro tento krok z důvodu, že nám v posledních dnech s vytápěním Více…