V sobotu 10.8. 2019 proběhl na tenisových kurtech v Nové Vsi turnaj ve čtyřhrách. Startovní pole čítalo, jako již mnohokrát, dvanáct párů. Tradičně se hrálo na tři základní skupiny, ze kterých postupovalo osm nejlepších párů do vyřazovacího pavouka a zbývající čtyři páry si zahrály ještě jeden zápas o umístění.

Jednalo by se o naprosto typické čtyřhry, kdyby nepřišel okolo půl páté velký déšť, kvůli kterému se musel turnaj předčasně ukončit.

Na tuto skutečnost nejvíce doplatila dvojice Kůra, Kollner, kteří ve svém semifinálovém klání těsně podlehli dvojici Král, Procházka. Kůra s Kollnerem se měli utkat v souboji o třetí místo s Čarvašem a Salajkou. Nepřízeň počasí však neumožnila tento duel odehrát a tím že na sebe tyto dvojice narazily již v základní skupině, kde zvítězil Čarvaš se Salajkou, na Kůry s Kollnerem zbyla bramborová medaile.

Pořadí na stupních vítězů otevřela již zmiňovaná dvojice Čarvaš, Salajka, kteří své semifinále dohrávali již za silného deště, a však jejich touha, porazit perfektně hrající bratrskou dvojici Pelikánů, jim nedovolila přerušit zápas. Po tiebreaku se však radovali bratři Pelikánovi.

Druhé místo si domů odvezl Král s Procházkou. Tato dvojice byla důkazem toho, že zápas končí až se odehraje poslední míček, a že není třeba dělat závěry na základě výsledků ze základní skupiny. Král s Procházkou během dne několikrát obraceli zápas a čelili dokonce matchballům, které by jim v případě proměnění znemožnily postup ze základní skupiny. K těmto matchballům došlo v posledním zápase základní skupiny proti jediné smíšené dvojici Smejkal, Štěpánová. Výkony této smíšené dvojice rozhodně stojí za vyzdvižení, vždyť jim scházelo proměnit pár míčků a postupovali by ze skupiny.

Z vítězství se mohli radovat neporažení bratři Pelikánovi, kteří již tradičně předváděli velice kvalitní a vyrovnané výkony.


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂