Míčový sedmiboj měl v našem sportovním areálu kousek od Ivančic premiéru v sobotu 17.8.2019. Jak už název napovídá turnaj se skládal ze sedmi disciplín, a to konkrétně z: tenisu, minitenisu, plážového volejbalu, vrhu koulí, fotbalu, házené a basketbalu. Bodování bylo navrženo, tak aby byly počty bodů z jednotlivých disciplín víceméně stejné, což se nám až na malou odchylku ve vrhu koulí povedlo. Sešlo se celkem šestnáct hráčů a z toho pět hráček. Kategorie mužů a žen měla rozdílná kritéria pouze ve vrhu koulí, kde chlapi vrhali pětikilovou koulí a ženy koulí tříkilovou.

Turnaj byl až do poslední chvíle velice vyrovnaný. Před poslední disciplínou, kterou byl hod na koš, mohlo na pódiová umístění dosáhnout snad sedm hráčů, což dodalo napětí a nervozitu do závěrečné fáze turnaje.

Nakonec se neobyčejně zadařilo místním. Na třetím místě se umístil Martin Foretník, který v Nové Vsi již několik let žije. Martin se držel v popředí průběžného pořadí po celý den. Předváděl kvalitní výkony ve všech disciplínách, například v minitenise neztratil ve všech třech zápasech ani bod. A však do vedení se Martin dostal až po vrhu koulí, kde předvedl neskutečný výkon. Dostal kouli až na hranici třinácti metrů a čtyřiceti centimetrů. O více než metr přehodil druhého nejlepšího a rázem se z něho stal velký favorit na celkové vítězství. Před závěrečnou disciplínou se Martin nacházel na druhém místě se ztrátou pouhopouhých pár bodů na vedoucího. Hod na koš mu bohužel nevyšel úplně podle představ, a tak se nakonec musel spokojit s celkovou třetí příčkou.

Na druhém místě se umístil Tomáš Kocáb, který v Nové Vsi vyrůstal. Kobin, jak se Tomášovi přezdívá, procházel zejména první částí turnaje velice nenápadně, jeho čas však přišel v dovednostních disciplínách. Předvedl velice kvalitní výsledek ve vrhu koulí, kde vrhl přes dvanáct metrů. Dařilo se mu i v dalších disciplínách, ve kterých se házelo. Jak v hodu na přesnost, tak v hodu na koš mu patřily přední příčky a zejména díky těmto výkonům vybojoval celkové druhé místo v turnaji.

První místo zůstalo taktéž doma, tentokrát však doslova, když vyhrál domácí Filip Gross.

Ženskou kategorii poměrně s přehledem ovládla Bára Štěpánová, které scházelo pouhých 16 bodů na třetí místo v absolutním pořadí. Bára zazářila zejména v hodu na koš. Naházela 45 bodů, což představovalo nejlepší výsledek ze všech zúčastněných. Na druhém místě skončila Klára Štěpánová. Rodinný hattrick holek Štěpánových překazila Sabča Slavíková, která uzavírala ženské stupně vítězů.

Premiéra míčového sedmiboje vyšla parádně a my už se těšíme na další ročník. Sportu zdar. 😊


Related Posts

Nezařazené

Opatření pro PES 4

Sice je náš areál i nadále v provozu, avšak je třeba dodržovat nařízení týkající se čtvrtého stupně PSA. Ty nejvýznamnější naleznete na obrázku pod tímto příspěvkem. Je třeba brát zřetel zejména na uzavření vnitřních prostor, Více…

Nezařazené

Máme stále otevřeno!

Díky vyjádření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje může být náš areál nadále v provozu. Krajská hygienická stanice definuje přetlakové haly jako venkovní sportoviště. Celou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu. http://www.cuscz.cz/files/2832M2I.pdf

Nezařazené

OTEVŘENO – od čtvrtka 3.12.2020

Od čtvrtka 3.12.2020 máme otevřeno. Je však zapotřebí dodržovat nařízení vlády, mezi které patří nošení roušek i u sportovní činnosti a nevyužívání sprch. Těšíme se na vaši návštěvu. 🙂