V sobotu 18.1.2020 se na našich antukových dvorcích uskutečnil turnaj v mužských dvouhrách. Dvanáct hráčů se porvalo o vítězství v turnaji a byla k vidění velká spousta vyrovnaných zápasů. Hrálo se klasicky ve třech čtyřčlenných skupinách, ze kterých se následně postupovalo do vyřazovacího pavouka.

Na čtvrtém místě se umístil Lukáš Rutar. Lukáš skvěle zvládl v základní části dvě zkrácené hry a do čtvrtfinálového zápasu šel ze druhého místa skupiny B. Ve čtvrtfinále bez větších problémů zvítězil nad domácím Filipem Grossem. V posledních dvou zápasech turnaje mu však docházely síly a už ani v jednom nedokázal zvítězit.

Třetí místo si doslova vydřel ivančický ranař Tomáš Krejčí. Tomáš absolvoval velice těžké a dlouhé zápasy v rámci základní skupiny. Podlehl sice ve zkrácené hře Lukáši Rutarovi, ale i tak mu to stačilo na postup z prvního místa skupiny B. Ve čtvrtfinále narazil na Michala Kellnera, který nedal svou kůži lacino. Nervy-drásající čtvrtfinále došlo až do zkrácené hry, ve které zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem dvou míčků Tomáš. V semifinále Tomáš nestačil na Marka Šulera a nezbývalo mu nic jiného než zmobilizovat zbytky sil a zkusit se porvat o třetí místo. V zápase o třetí místo šla vidět velká únava na obou stranách kurtu. Však během celého turnaje na kurtu strávili oba aktéři spoustu času. Tomáš dokázal oplatit Lukášovi porážku ze základní skupiny a zvítězil 6:3.

Titul vicemistra si z Nové Vsi odvezl Marek Šuler. Marek celý den vsázel na velice útočnou hrou a tato taktika se mu vyplatila. V základní skupině zaznamenal pouze jednu prohru, což mu zajistilo postup do čtvrtfinále z druhého místa skupiny A. Ve čtvrtfinále chytrou hrou dokázal porazit 6:3 výborně hrajícího Libora Kunického. V semifinále narazil na Tomáše Krejčího, který se prezentuje dost podobným stylem hry. Marek porazil Tomáše 6:3 a zajistil si tak svoji finálovou účast. Ve finále však nestačil na Tomáše Kůry.

Jediným neporaženým hráčem se stal Tomáš Kůra, který procházel celým turnajem až podezřele hladce. Vždyť v základní skupině bylo jeho nejtěsnější vítězství 6:3. Ve čtvrtfinále si snadno poradil s Pavlem Psotem. V semifinále nedovolil Lukáši Rutarovi ani jeden game. Ve finále to bylo o něco vyrovnanější, ale i přes to zvítězil Tomáš 6:2.

 


Related Posts

Nezařazené

Mužské dvouhry – zima 2020 vol. 2

Sobota 1.2.2020 se nesla ve znamení mužské dvouhry. Dvanáct hráčů se klasicky rozdělilo do třech skupin, ze kterých se postupovalo do vyřazovacího pavouka. Na třetím místě se umístil Ivančický matador Petr Raus. Pěťa bez větších Více…

Nezařazené

Ženské dvouhry

Sobotní odpoledne 25.1. vystřídaly ženské dvouhry týmovou soutěž žen. Sešlo se pouze šest hráček, ale o to zajímavější to bylo. Systém turnaje byl zvolen ten nejspravedlivější. Utkala se totiž každá hráčka proti každé hráčce. Teď Více…

Nezařazené

Letní tenisový tábor

Jedná se o příměstský tenisový tábor pro děti od 5 do 15 let. Děti následně budou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Datum konání: 10.8.2020 – 14.8.2020 Čas: 8:00 – 17:00 Program: 8:00-8:30  příchod, předání Více…