V sobotu 18.1.2020 se na našich antukových dvorcích uskutečnil turnaj v mužských dvouhrách. Dvanáct hráčů se porvalo o vítězství v turnaji a byla k vidění velká spousta vyrovnaných zápasů. Hrálo se klasicky ve třech čtyřčlenných skupinách, ze kterých se následně postupovalo do vyřazovacího pavouka.

Na čtvrtém místě se umístil Lukáš Rutar. Lukáš skvěle zvládl v základní části dvě zkrácené hry a do čtvrtfinálového zápasu šel ze druhého místa skupiny B. Ve čtvrtfinále bez větších problémů zvítězil nad domácím Filipem Grossem. V posledních dvou zápasech turnaje mu však docházely síly a už ani v jednom nedokázal zvítězit.

Třetí místo si doslova vydřel ivančický ranař Tomáš Krejčí. Tomáš absolvoval velice těžké a dlouhé zápasy v rámci základní skupiny. Podlehl sice ve zkrácené hře Lukáši Rutarovi, ale i tak mu to stačilo na postup z prvního místa skupiny B. Ve čtvrtfinále narazil na Michala Kellnera, který nedal svou kůži lacino. Nervy-drásající čtvrtfinále došlo až do zkrácené hry, ve které zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem dvou míčků Tomáš. V semifinále Tomáš nestačil na Marka Šulera a nezbývalo mu nic jiného než zmobilizovat zbytky sil a zkusit se porvat o třetí místo. V zápase o třetí místo šla vidět velká únava na obou stranách kurtu. Však během celého turnaje na kurtu strávili oba aktéři spoustu času. Tomáš dokázal oplatit Lukášovi porážku ze základní skupiny a zvítězil 6:3.

Titul vicemistra si z Nové Vsi odvezl Marek Šuler. Marek celý den vsázel na velice útočnou hrou a tato taktika se mu vyplatila. V základní skupině zaznamenal pouze jednu prohru, což mu zajistilo postup do čtvrtfinále z druhého místa skupiny A. Ve čtvrtfinále chytrou hrou dokázal porazit 6:3 výborně hrajícího Libora Kunického. V semifinále narazil na Tomáše Krejčího, který se prezentuje dost podobným stylem hry. Marek porazil Tomáše 6:3 a zajistil si tak svoji finálovou účast. Ve finále však nestačil na Tomáše Kůry.

Jediným neporaženým hráčem se stal Tomáš Kůra, který procházel celým turnajem až podezřele hladce. Vždyť v základní skupině bylo jeho nejtěsnější vítězství 6:3. Ve čtvrtfinále si snadno poradil s Pavlem Psotem. V semifinále nedovolil Lukáši Rutarovi ani jeden game. Ve finále to bylo o něco vyrovnanější, ale i přes to zvítězil Tomáš 6:2.

 


Related Posts

Nezařazené

Do 23.3.2020 máme zavřeno

Milí tenisoví nadšenci, vzhledem k novým opatřením vlády ze dne 15.3.2020 uzavíráme náš sportovní areál na dobu 16.3.-23.3. Děkujeme za pochopení a těšíme se ve zdraví naviděnou. 🙂🎾

Nezařazené

Náš areál zůstává nadále v provozu :)

Náš areál zůstává stále v provozu 😊 🎾 Je třeba však dbát zvýšené opatrnosti ve spojení s koronavirem. Prosíme tedy hráče, kteří mají jakékoli příznaky nemoci, jako je horečka, rýma, dušnost a kašel, aby se telefonicky omluvili a Více…